Freelanceri
Začnite podnikať ako profesionálna virtuálna asistentka

Ako virtuálna asistentka je pre vás dôležité pristupovať k novým klientom čo najprofesionálnejšie. Začiatok spolupráce je veľmi dôležitý čas vo vzťahu s klientom, aby ste pripravili pôdu pre úspešný vzťah a nové spolupráce, ktoré môžu vzniknúť, ak sú klienti spokojní s vašou prácou a komunikáciou.

Pre vás ako virtuálnu asistentku je dôležité, aby vaši klienti a potenciálni klienti poznali všetky služby, ktoré ponúkate. Týmto spôsobom budú vedieť, či im môžete pomôcť alebo nie. Existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť.

Ponúkame štyri príklady, ako na to:

 1. Ukážte a pridajte všetky služby na vašom profile platformy PÚPAVA .

Vaše služby môžu byť zaradené v kategóriách: Marketing, komunikácia, každodenná správa, technológie, propagácia produktov, eshop alebo prieskumy.

 1. Vytvorte prípadové štúdie.

Je to jednoduchšie, ako to znie. Ak ste už mali niekoľko úspešných prác pre klientov, je to úžasný podklad pre vytvorenie prípadovej štúdie. Samozrejme detaily a údaje klienta nezverejňujete.

Napríklad:

„Založila som celú back-end kanceláriu pre startupovú spoločnosť a pomohla som vybudovať počiatočnú webovú stránku. Keď som odišla, klienti mali systém na platenie účtov, prijímanie nových zamestnancov a udržiavanie každodennej prevádzky.“

Referencia klienta:

„Virtuálna asistentka XY je nezastaviteľná energia. Zariadila našu kanceláriu v rekordnom čase. Počítače, telefóny, financie a ďalšie. Je schopná a veci dotiahne do posledného detailu.“

 1. Urobte si z vlastného podnikania výkladnú skriňu.

Mnohé z nástrojov, ktoré používa virtuálna asistentka na riadenie svojho podnikania sú rovnaké nástroje, ktoré používajú jej klienti. Existuje lepší spôsob, ako ukázať klientom, čo dokážete?

Tu je niekoľko príkladov nástrojov: e-mailové bulletiny, softvér na plánovanie kalendára a spracovanie kreditných kariet, manažérske sotvéry alebo správa WordPressu.

 1. Napíšte e-mailový newsletter.

Zamyslite sa nad neobmedzenými spôsobmi, ktorými môžete písať o svojej práci tak, aby vás klienti chceli najať. Môžete predviesť svoje znalosti a dať im rýchle tipy. Čím viac budete zdieľať, tým viac budú chcieť s vami spolupracovať.

Ak ste niekedy počuli klienta povedať: „Netušil som, že si to urobila!“ prichádzate o príležitosť na ďalšiu prácu. Urobte tieto kroky, aby ste sa uistili, že klienti vedia, čo ponúkate, a sledujte, ako sa vaša práca rozširuje!

Aby ste ostala efektívna a zabezpečila, že na každý nový vzťah s klientom vykročíte správnou nohou, môžete sa riadiť aj týmto jednoduchým zoznamom:

 1. Pošlite svoj „uvítací“ e-mail. Ten obsahuje cenné informácie pre vašich klientov. Umožní im vedieť, ako sa s vami môžu spojiť, v aké hodiny zvyčajne pracujete, ako si s vami môžu naplánovať čas a podobne. Používajte zakaždým ten istý.
 2. Pošlite im informácie o vašom podnikaní (IČO, DIČ, IČ DPH a údaje potrebné na faktúru).
 3. Pridajte si ich do aplikácie kontaktov. Ubezpečte sa, že máte všetky dôležité informácie, ktoré potrebujem: telefónne číslo, adresu, e-mailovú adresu atď.
 4. Pridajte si ich do vášho softvéru na sledovanie času, napríklad do Toggl. Jednoduché použitie, veľmi efektívne.
 5. Pošlite klientovi darček. Napríklad pero s vašim logom. Priložte rukou písaný odkaz a srdečné privítanie.
 6. Pošlite klientom darček za odporúčanie. Napríklad fľaša kvalitného olivového oleja a rukou napísanú poznámku.
 7. Spojte sa s klientmi aj cez sociálne siete.
 8. Pridajte si ich do zoznamu odberateľov newslettera.
 9. Vytvorte klientom vlastný priečinok v Dropboxe alebo inom úložisku.

Všetkých deväť krokov trvá len pár minút. A vďaka kontrolnému zoznamu nikdy na žiadnu z nich nezabudnete a klienti budú nadšený z toho, ako vaše vlastné podnikanie virtuálnej asistentke beriete!

pupava

Autor od: 1 januára, 2022