Freelanceri
7 výhod prenájmu freelancera pre váš biznis

Existujú ľudia, ktorí nehľadajú prácu na plný úväzok. Hovoria si freelanceri.

Freelanceri tvoria jeden z najrýchlejšie rastúcich segmentov odborníkov, pričom v USA tvoria skoro 1/3 pracovnej sily k roku 2022. Predpokladáme, že podobné trendy rastu freelancerov zavítajú časom aj do Európy.

Okrem prirodzeného rastu tohto segmentu sa možnosť práce na diaľku počas pandémie zvýšila a zapríčinila, že ľudia, ktorí doteraz nepracovali ako freelanceri, teraz o tejto možnosti uvažujú.

Ak ste služby freelancera vo vašom biznise alebo organizácii ešte nevyskúšali, pozrieme sa na obrovské výhody freelancingu. Freelance je široká škála digitálnych služieb ponúkaná prevažne SZČO osobami, napríklad poskytovaním zákazníckej podpory, marketingu, webového dizajnu, až po copywriting.

Poďme sa pozrieť na výhody prenájmu freelancera.

 

7 výhod, ktoré prináša freelancing

 

1.      Platíte iba za dokončené úlohy

Na freelance platforme Púpava sa nemusíte báť, že prídete o peniaze s freelancerom, ktorý nesplnil vaše pracovné zadanie. V okamihu objednávky platíte peniaze za služby dopredu na účet platformy. Peniaze máte v úschove Púpavy do momentu označenia služby freelancera za úspešne dokončenú. Po vašom súhlase Púpava zabezpečí, aby sa peniaze poslali freelancerovi. Okrem tejto výhody šetríte peniaze za réžiu, platené voľno a iné poplatky, ktoré by ste platili vášmu zamestnancovi.

 

2.      Flexibilita

Freelencera si väčšinou najmete vtedy, ak potrebujete konkrétnu službu. S prácou freelancera vám nehrozia prestoje v práci a nutnosť vymýšľania nepotrebných úloh. S freelancerom sa viete dohodnúť na flexibilnom čase, kedy by pre vás mal/mohol pracovať. Freelanceri pracujú často krát v stanovených termínoch a nestrácajú čas zbytočnými stretnutiami alebo neproduktívnymi úlohami.

 

3.      Úspora nákladov na školenie

Ak sa niekto rozhodne stať freelancerom, znamená to, že berie zodpovednosť za výsledky svojej práce a seba prezentácie. Freelanceri si uvedomujú, že potrebujú svoje vzdelanie stále zlepšovať, aby sa vedeli presadiť na pracovnom trhu. Väčšina z nich investuje zarobené peniaze do vzdelávacích kurzov, ktoré zvýšia ich odbornosť a budú si môcť vypýtať vyššiu hodinovú sadzbu.

 

4.      Okamžitá schopnosť

Zapojenie freelancerov do projektov vám dáva možnosť spárovať freelancerov s  vašimi špecifickými potrebami, čím si ušetríte starosti so školením súčasných zamestnancov, aby sa naučili novú zručnosť len pre jeden projekt.

 

5.      Exponenciálna platforma talentov

Získajte freelancerov pre jednotlivé zručnosti odkiaľkoľvek. Nie ste obmedzený počtom freelancerov, ktorých viete prenajať, pretože ku vám do kancelárie neprídu.  Ak potrebujete nájsť človeka zo špecifickej oblasti, môžete na platforme použiť filter vyhľadávania, osloviť freelancera a v prípade jeho dostupnosti ihneď pracovať na vašom projekte.

 

6.      Zabezpečenie kvality a motivácia

Freelanceri musia poskytovať vysokokvalitnú prácu, aby si udržali klientov, získali odporúčania a udržali svoje podnikanie v chode. Zamestnanci na plný úväzok môžu byť menej motivovaní maximalizovať produktivitu a produkovať výnimočnú prácu, zatiaľ čo práca freelancerov je od toho závislá.

 

7.      Malé riziko

Ak freelanceri nesplnili vaše očakávania, pokračujte s hľadaním. Na platforme viete pridať inzerát zadarmo, na ktorý sa vám ozvú freelanceri. S nízkymi až žiadnymi nákladmi na prenájom a registráciu je ľahké otestovať prácu s freelancerom, aby ste zistili, či sú jeho služby pre vaše podnikanie to pravé.

Ak ste pripravení začať a vyskúšať rozšíriť vaše podnikanie alebo organizáciu o spoluprácu s freelancerom, použite platformu Púpava na prístup k najšikovnejším talentom. Sme vám k dispozícií, ak sa potrebujete spojiť s tými správnymi freelancermi.

Značky: Freelance

pupava

Autor od: 1 januára, 2022